• BIST 1.531
  • Altın 409,983
  • Dolar 7,4223
  • Euro 8,9483
  • Gümüşhane : 0 °C
  • Trabzon : 7 °C

ÜNİVERSİTE VE AKADEMİSYENLER

02.02.2016 17:30
İSMAİL HAYAL / YAZAR

İSMAİL HAYAL / YAZAR

“Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır.” Kemal ATATÜRK 
İstatistiklere bakıyorum dünyada ve Avrupa’da başarılı ilk beş yüz üniversite içinde ODTÜ, Bilkent, İTÜ ve Boğaziçi dâhil hiçbir Türk üniversitesinin esemesi dahi yok. Devlet sınırsız kaynak ver-diği halde üniversite-lerimizde başarı hak getire. İlim adına başarı adına karınca yolu dahi kat edilmemiş. Bilimsel yayın, akademik başarı, buluş ve patent, ulusal ve uluslararası proje yok.
Bunun yanı sıra yaşama kaynağımız ve dayanağı-mız güzel ülkemizin onca zor döneminde sağduyulu hiçbir beyanatı yok. Ülke-nin moral ve motivasyo-nunu yükseltecek hiçbir açıklaması, desteği ve teşvikleri de hak getire. Peki, ne var. Bölücülük eksenli her icraatta başroldeler.  Başörtüsü ve namaz konusunda despotizm uygulayanlar onlar. Ve PKK denilen bölücü şer şebekesinin bildirisine imza koyanlar da onlar. Bazı sanatçı (!) müsveddeleri gibi bu ülkenin ekmeğini yiyip, sanatsal ve bilimsel hiçbir icraati olmayan zavallı beyinler Gezi Parkı misal her bölücülük çığırtkanlı-ğında en ön safta yer al. 
Bugün gelinen noktada 1100 sözde akademisyenin ve ken-dini sanatçı (!) zanneden bazı aymazların; bebek katili bölücü PKK’nın 
ve beslendiği kaynak Kandil'in propagandasına bilinçli yâda bilinçsiz imza koyması bütün sağduyulu ve imanlı sinelere adeta hançer saplamıştır. İnanın yazılan her kelimesi PKK medyası borazanlığında kaleme alınmış bu sözde metinde yer alan her paragraf ve satırında devletimizin ve güvenlik kuvvetlerimizin “katil” ilan edilmesi bir kara mizah örneğidir. Devletimizin en yüksek oranda maaş verdiği bu akademisyen-lerin (!) devletimizi neden sırtından bıçakladığı anlaşılır gibi değil. 
1989-1993 yılları ara-sında bende Gazi Üniver-sitesi’nde öğrenci oldum. İnanın o yıllarda üniversi-telerimiz daha demokratik ve daha insancıldı. Bizim zamanımızda başörtüsü zulmü baş gösteriyordu. O günden bugüne bakıl-dığında çok hendeklerden kurtulup birçok engelleri aştığımızı görüyoruz. 
Ki gayesi sadece eğitimsel başarı olan üni-versitelerimizin misyonu;
“Eğitim, öğretim, araş-tırma ve topluma hizmet faaliyetleri ile küresel dü-zeyde liderlik eden, üret-tiklerini insanlığın yararına sunan, etik değerlere saygılı, yaratıcı, bağımsız ve eleştirel düşünceye sahip bireyler yetiştiren bir üniversite olmak” olmalıdır öyle değil mi? 
Peki, bu hain bildiriye imza atan akademisyen-lerimizin görev yaptığı bizim üniversitelerimizin misyonu aşağıdaki gibi;
“Bebek ve masum hal-kın katili olan PKK ile bir ağız olup; kendi devletini/hükümetini "katliamcı!" ilan eden, PKK ve HDP'yi de meşru ve masum göstermek” mi olmalıdır?  
Evet, benim ülkemin gayesi sadece eğitimsel ve öğretimsel başarı olmak olması gereken üniversitelerimin pek sayın rektör ve akade-misyenleri. Siz maaşını bu garip milletin alın terinin üzerinden devletten alıp bizim öz değerlerimize, askerimize, güvenlik sis-temimize ve devletin te-mellerine dinamit koyma hakkına sahip değilsiniz. Biz sizlerin adını dünya ve Avrupa arenasında yapacağınız üstün başarı ve patentlerle duymak ve gururlanmak istiyoruz. Yok eğer böyle düşünmü-yen sözde akademisyen, sanatçı ve her ne kadar karın ağrısı varsa onları bu güzel ülkede zorla tutmadığımızı bilsinler ve "ait ol(a)madıkları bu güzel ülkemizi derhal terk etsinler…!    

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim