• BIST 1.144
 • Altın 494,702
 • Dolar 8,0690
 • Euro 9,5402
 • Gümüşhane : 14 °C
 • Trabzon : 20 °C

VAHİT OLGUN BAŞKAN

22.09.2020 11:54
VAHİT OLGUN BAŞKAN
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in yönettiği kongre sonunda Gümüşhanespor’un yeni başkanı Vahit Olgun oldu.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan kongresinin çeşitli sebeplerle iptal edilmesinin ardından bugün gerçekleştirilen kongrede İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkanı Vahit Olgun kulübün yeni başkanı oldu.

Kulüp tarihinde ilk kez yönetim kuruluna 2 kadın üye dahil olurken, yeni başkan Vahit Olgun, 12,5 milyon TL olan borçlarını 12,6 milyon TL yapmamanın sözünü verdi.

TEK LİSTE

Tek listeyle gerçekleştirilen kongrede seçimlerin ardından delegelere teşekkür eden Olgun, "Gümüşhanesporumuzun bu yılki harcamaları hariç 12,5 milyon borcu var. İnşallah önümüzdeki yıl sizlerin önüne çıktığımızda bizim dönemimizle ilgili bir kuruş geriye borç sirayet etmeden, geçmiş dönem borçlarından da en azından yüzde 20-30 oranında azalmayla sizlerin huzuruna çıkacağımızı net olarak ifade edeyim. 12,5 milyon liralık borç asla 12,6 milyon lira olmayacak, aşağıya doğru gelecektir" dedi.

BU DÖNEMİ ALTIN HARFLERLE YAZDIRACAĞIZ

Kulüple ilgili önümüzdeki günlerde yoğun kampanyalar düzenleyeceklerini, bu sezonla ilgili tüm planlamaları yaptıklarını ve hiçbir kaygılarının olmadığını dile getiren Olgun, "Asla geçmişle hesaplaşma adına buraya gelmedik. Geçmişle hesaplaşmadan geleceği inşa etmek üzere hem sizlerle hem yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla hem de Türkiye genelindeki büyük Gümüşhane ailesiyle birlikte geleceği inşa etmek üzere emin adımlarla ilerleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde yoğun kampanyalar düzenleyeceğiz. Sezonla ilgili tüm planlamaları yaptık, bu sezonla ilgili hiçbir kaygımız ve eksiğimiz yoktur. Yolumuza devam ediyoruz. Yapacağımız kampanyaların tamamı geçmişi sıfırlayabilmek, geleceğe ümitle bakabilmek adınadır. Gümüşhanespor tarihinde bu dönemi altın harflerle yazacak bir dönem oluşturma gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

KARAKÖSE İLE YOLA DEVAM

Antrenör Halim Karaköse ile takımın yoluna devam edeceğini ifade eden Olgun, "Transfer yasağımız var. Geçen dönem mücadele eden arkadaşlarımızla görüştük ve sözleşmelerimizi imzaladık. Altyapıdan gelen kardeşlerimizi de profesyonel yaparak sahaya çıktık. 26 futbolcumuzun transfer yasağıyla ilgili federasyona müracaatı var. Bunların 12’si zaten bizde mevcut futbolcu kardeşlerimizdi onlar muvafakatlarını verdi. Buradan ayrılanlarla da görüşmeler yaptık. Birçok kardeşimiz olumlu dönüşler yaptı. Gelenler ve geleceğiz diyenler oldu. Bizim bu yaklaşım ve görüşmelerimiz, her ne kadar Gümüşhanespor’dan alacakları olsa bile en azından Gümüşhane halkından mutlu ayrıldıkları için Gümüşhane adına böyle bir fedakarlıkta bulunabileceklerini dile getirdiler. Gönlümüz arzu ediyor ki transfer yasağını kaldırıp bu sezon rahat bir nefes almaktır. Bu en büyük çabamız ve çalışmamız olacaktır. Eğer bunu başaramazsak altyapıdan ve geçen yıldan devam eden futbolcularımızla birlikte biz bu ligde çok iyi konumda oluruz. Hepimiz için gelecek günler aydınlık olacak” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN KONGREYİ YÖNETTİ

Kulübün Tekke köyünde bulunan tesislerinde yeni tip koronavirüs hastalığı salgını nedeniyle teras katta açık havada gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen yaptı.

Kongrede yaptığı konuşmada takımın sahaya çıkmasında emeği geçen tüm Gümüşhanespor sevdalılarına teşekkür eden Başkan Çimen, “İnşallah bundan sonra daha güzel başarılara hep beraber koşarız. Gümüşhanespor Gümüşhanelilerin takımıdır. Gümüşhanespor’a başkan olmak, yönetici olmak bir cesaret işidir, herkes yüreğini ortaya koyamaz. Şehrin Belediye Başkanı olarak her zaman sizlerin yanınızdayım. Bugüne kadar bu kulübe kim emek verdiyse her zaman şehrin bir evladı olarak yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Biz Gümüşhanespor’u kuranlardanız, bugünlere gelmesinde her zaman destek olan bir kardeşinizim. İnşallah bundan sonra bu desteğimiz artarak sürecektir. Seçilecek olan yeni yönetim kuruluna şimdiden başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Bende bu şehrin bir evladı olarak Gümüşhanespor’un yanında olmaya devam edeceğim tüm Belediye Başkanı arkadaşlarımla.” dedi.

GÜMÜŞHANESPOR’UN GELMİŞ GEÇMİŞ BÜTÜN BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR ETTİ

Kongre divan başkanı Ercan Çimen yaptığı konuşmada Gümüşhanespor’un  geçmişte görev yapan  tüm başkanlarına, yöneticilerine ve kurucularına teşekkür etti.  Başkan Çimen; Onursal Başkanlar Aydın Doğan ve Hacı Osman Akgül başta olmak üzere Gümüşhanespor’a kulüp başkanlığı yapmış olan  Ercan Çimen, Naim Ağaç, Mustafa Canlı, Ertuğrul Şen, Tamer Ünsal, Kurban Karagöz, İdris Çimen, Kaya büyükbayraktar, İsmet Çakmak, Yunus Emre Durmuş, Cengiz Fırat ve Muharrem Güray Eroğlu’na  ismen teşekkür etti.

Divan üyesi ArzularKabaköy Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış da kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Hepimiz elimizi taşın altına koyarsak başarılı bir Gümüşhanespor’u göreceğiz. Geçen yıldan bugüne çok zorlu günler geçirdik. Hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GELİR GİDER TABLOLARI İBRA EDİLDİ

Kongrede gündem maddesi gereği yönetim kurulu faaliyet raporu, gelir-gider tablosu okunarak ibra edildi.

22.11.2019-21.09.2020 tarihleri arasındaki faaliyet raporuna göre Gümüşhanespor’un dönem geliri 1 milyon 418 bin lira, dönem gideri 2 milyon 680 bin lira, SGK 1 milyon 864 bin lira, Maliye borcu 721 bin lira, teknik heyet ve futbolcu borçları 8 milyon 220 bin lira, kredi borcu 750 bin TL, personel borcu 153 bin lira, esnaf borcu 750 bin lira, toplam borcumuz 12 milyon 400 bin lira, eski dönem borçlarından kalan borç 8 milyon 808 bin lira, yeni dönemden kalan borç 1 milyon 262 bin lira olarak oylandı ve kabul edildi.

OYLAMADA TEK ADAY VAHİT OLGUN BAŞKAN SEÇİLDİ

Denetleme kurulu raporu okunmasının ardından yönetim ve denetim kurulu üyesi seçimlerine geçildi. Yapılan oylama sonucunda tek aday olan Vahit Olgun başkan seçildi.

Seçimlerin ardından tekrar söz alan Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Bu şehrin beklentisi birlik, beraberliği sağlayarak Gümüşhanespor’u o eski güzel günlerine kavuşturmak. Bizim üst kimliğimiz Gümüşhanespor’dur. Siyasi kimliklerimiz farklı olabilir ama hepimizi tek kimlik altında birleştiren Gümüşhanespor’dur” şeklinde konuştu.

BAŞKAN SEÇİLDİKTEN SONRA OLGUN KONGREYE TEŞEKKÜR ETTİ

Gümüşhanespor’un yeni başkanı Vahit Olgun ise “Türkiye’nin muhtelif yerlerindeki hemşehrilerimizle işadamlarımızın katkılarıyla bu listeyi oluşturduk. Gümüşhanespor yönetimi bugüne kadar sadece şahıslar üzerinde yürüyordu. Bunu toplumun her kesimine açacak bir oluşum yapmak istedik. Bu taşın altına elini hep birlikte koyacaklar. Gümüşhanespor’un kuruluşundan bugüne kadar katkı sağlayan tüm başkanlarımıza, onursal başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Gümüşhanespor’un bugün sahaya çıkması bir başarıdır. Bunun üzerine neler koyabiliriz diye yönetim kurulu üyesi arkadaşlarla hep birlikte değerlendirip yol alacağız. Biz kongreye gelmeden önce 750 bin lira nakit ödeme yaptık. Resmi hüviyete kavuşmadan 1 milyon liranın üzerinde ödeme yaparak takımımızın sahaya çıkmasını sağladık” dedi.

Gümüşhanespor’u kaldığı noktadan daha ileriye götürmek adına geldiklerini ifade eden Olgun, “Allah muvaffak kılsın. Biz Gümüşhanespor’u siyaset üstü değerlendirip ortak payda yapma düşüncesi içerisindeyiz. İyi bir başlangıç yaptık. Bu sezonla ilgili tüm planlamamızı yaptık. Sadece bu sezonu kurtarmanın hiçbirşey ifade etmediğini herkes gibi biliyoruz. Önümüzdeki yıl tekrar aynı sorunlarla karşılaşmama adına büyük Gümüşhane ailesini hep bir araya getirip büyük organizasyonlarla önümüzdeki dönemlerde Gümüşhanspor’un önünü açmak için yoğun bir mücadele sarf edeceğiz. Gümüşhanesporumuzun bu yıl ki harcamaları hariç 12,5 milyon borcu var. İnşallah önümüzdeki yıl sizlerin önüne çıktığımızda bizim dönemimizle ilgili bir kuruş geriye borç sirayet etmeden, geçmiş dönem borçlarından da en azından yüzde 20-30 oranında azalmayla sizlerin huzuruna çıkacağımızı net olarak ifade edeyim. 12,5 milyon liralık borç asla 12,6 milyon lira olmayacak, aşağıya doğru gelecektir. Asla geçmişle hesaplaşma adına buraya gelmedik. Geçmişle hesaplaşmadan geleceği inşa etmek üzere hem sizlerle hem yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla hem de Türkiye genelindeki büyük Gümüşhane ailesiyle birlikte geleceği inşa etmek üzere emin adımlarla ilerleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde yoğun kampanyalar düzenleyeceğiz. Sezonla ilgili tüm planlamaları yaptık, bu sezonla ilgili hiçbir kaygımız ve eksiğimiz yoktur. Yolumuza devam ediyoruz. Yapacağımız kampanyaların tamamı geçmişi sıfırlayabilmek, geleceğe ümitle bakabilmek adınadır. Gümüşhanespor tarihinde bu dönemi altın harflerle yazacak bir dönem oluşturma gayreti içerisinde olacağız. 

YENİ YÖNETİM KURULUNDA KİMLER VAR

Olgun’un yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Hasan Kulaksız, Lütfü Topkara, İsa Şanlıtürk, İlhan Kartal, Numan Güney, Hicabi Durmuş, Murat Fidan, Keramettin Baylan, Osman Er, Cevdet Alemin, Muammer Özkan, Erol Ocaklı, Uğur Kartal, Turan Top, Erdal Çiçek, Mehmet Fatih Çoban, Atilla Şahin, Çetin Rıza Tanış, Fikret Orak, Ömer Sever, Arzu Durmuş, Ayşegül Öznur Parlak, Eyüp Delibaş, Muammer Şeker, Kemal Dabağ, Engin Uğur, Tahir Öztürk, Hamdi Arslan, Habib Arslan, Mustafa Seven, Engin Karabulut, Halil İbrahim Fıçıcı, Muhammet Yaman ve Hakan Aykutan.

 

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fikstür Çekildi, İlk Maç Deplasmanda02 Eylül 2020 Çarşamba 12:24
 • GÜMÜŞHANELİ GENÇ SPORCUDAN GURURLANDIRAN BAŞARI01 Eylül 2020 Salı 12:39
 • BAŞKENT AKADEMİ FK’LI FUTBOLCUDAN BOKS ŞOV20 Mart 2020 Cuma 11:03
 • 3.LİG KAPISI ARALANDI19 Mart 2020 Perşembe 10:59
 • RAKİP BAŞKENT AKADEMİ18 Mart 2020 Çarşamba 10:50
 • ARBEDE ANI KAMERALARDA17 Mart 2020 Salı 11:01
 • ŞAMPİYON KELKİT MASTERLAR17 Mart 2020 Salı 10:59
 • Şiran Kupayı Kaldırdı17 Mart 2020 Salı 10:29
 • Gümüşhane Lisesi Türkiye Yarı Finallerinde16 Mart 2020 Pazartesi 10:40
 • Tebrikler Şiran16 Mart 2020 Pazartesi 10:39
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim