• BIST 10739.94
  • Altın 2490.697
  • Dolar 32.8007
  • Euro 35.1041
  • Gümüşhane : 13 °C
  • Trabzon : 24 °C

YENİ YIL MESAJLARI

31.12.2013 18:06
YENİ YIL MESAJLARI
Yeni Yıl nedeniyle Gümüşhane'de yayımlanan mesajlar.

GÜMÜŞHANE VALİSİ DR. YUSUF MAYDA                                                                        

Ülkemiz ve dünyamız için önemli gelişmelere sahne olan bir yılı daha mutluluk, sevinç ve üzüntüleriyle geride bırakıp, umut ve beklentilerle dolu yeni bir yıla girmenin sevincini yaşıyoruz. Yeni yıl, sona eren bir yılın muhasebesinin yapılmasının yanı sıra, yeni yıla ilişkin yol haritasının, planlamaların, yaşanan tecrübeler ışığında gözden geçirilmesine de imkân sağlayan dönüm noktalarıdır. 

Bizler 2014 yılının başarılı geçmesi ve koyduğumuz hedeflerin gerçekleştirilmesi, aramızdaki birlik, beraberlik ve kardeşliğin korunması, barış, huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi için hep birlikte büyük bir gayretin içindeyiz. Kentimizin ve ülkemizin önüne yeni ufuklar açmak konusundaki kararlılığımızı sürdürüyoruz. Yeni yılda huzura ve başarıya olan inancımızı tazeleyerek, beklentilerimize ulaşmak için çok çalışacağız. Bölgesinde bir yıldız gibi parlayan Türkiye’nin yeni hedefi, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023'te dünyanın sayılı ekonomisine sahip bir ülke haline gelmektir. Bu hedefe ulaşmak için de, kalkınma hamlelerimizi kesintisiz sürdürmemiz konusunda yeni yılda da büyük bir çaba sarf etmemiz gerekmektedir. Bu noktada tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimin İlimizin ve Ülkemizin geleceği adına üzerlerine düşen fedakârlıkları yapacaklarına olan inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2014 yılının ilimize, ülkemize ve Gümüşhane’ li hemşehrilerimize iyilikler, güzellikler getirmesini temenni eder, ilimizde görev yapan sivil, asker, tüm kamu personelinin, özel sektör çalışanlarının, basın mensuplarının ve saygıdeğer Gümüşhanelilerin yeni yılını kutlar, sağlık ve mutluluk diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA CANLI'NIN YENİ YIL MESAJI

Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı yayınladığı mesajla Gümüşhanelilerin yeni yılını kutladı.

Başkan Canlı yayınladığı yeni yıl mesajında şunları söyledi:

"Değerli Gümüşhaneliler, Kıymetli Hemşehrilerim; Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyor, yeni bir yıla merhaba diyoruz. Geride kalan yıllar bizim için bir muhasebe dönemi olurken, gelecek yıllar ise yeni planlamaların, yeni temennilerin ve yeni başarıların adresi olacaktır. 2014 yılına bu duygularla bakıyor ve 2014 yılının Gümüşhanemize,  Ülkemize, Türk Milletine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Cenab-ı Allah;  Gümüşhanemizin ve ülkemizin huzurunu kimseye bozdurmasın. Hepinizin yeni yılını kutlar saygı ve muhabbetlerimi sunarım.”

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HIZIR AKTAŞ

Mesajında Aktaş; “Gümüşhane’de 2013 yılını başarılarla ve hayırlı çalışmalarla geride bıraktık. Merhaba demeye hazırlandığımız 2014 yılının da başta ülkemize ve tüm insanlık âlemine hayırlar getirmesini temenni eder; Gümüşhane’mizin istikbal sorumluluğunu omuzlayarak çocuklarımızı ve gençlerimizi cansiperane yetiştiren idarecilerimize, öğretmenlerimize, değerli velilerimize, eğitim camiamıza ve tüm öğrencilerimize huzur, başarı, sağlık ve mutluluklar getirmesini temenni ederim”              

AK PARTİ GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERCAN ÇİMEN

AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, miladi yılbaşı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ercan Çimen, mesajında 2013 yılında AK Parti hükümetleriyle şehirde başlatılan dev yatırımlara da vurgu yaptı.

Gümüşhane’nin 2002- 2013 yılları arasındaki son 11 yılının her anlamda şehrin altın yılları olarak hatırlanacağını ifade ederek yeni yıl mesajına başlayan Çimen, önümüzdeki 10 yılın ardından şehrin, Cumhuriyetimiz’in 100.’ncü kuruluş yıldönümü olan 2023’te kendine has dinamikleriyle gelişmiş ve büyümüş bir il olarak yıldızının parlayacağını söyledi.

HEDEFİMİZ GÜMÜŞHANEYİ MARKA KENT HALİNE GETİRMEK

Tüm gayretlerinin Gümüşhane’yi markakent haline getirmek hedefine kilitlendiğini kaydeden Çimen, bu doğrultuda 2018 ve 2029 tarihlerini esas alan bir planlama içinde olduklarını tekrar etti.

Gümüşhane’nin Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 100.’ncü yıldönümü olan 2018’i başta şehir içme suyu olmak üzere kentin belediyecilik alanındaki tüm temel altyapı sorunlarının halledilmesi için birinci eşik olarak gördüklerini belirten Çimen, ikinci dönem periyodu olarak planladıkları 2029’da ise Gümüşhane’yi her açıdan dikkat çeken bir şehir olarak Markakent hedefiyle buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

2013 GÜMÜŞHANE'MİZ İÇİN YATIRIMLARIN ŞAHA KALKTIĞI BİR YIL OLMUŞTUR

Gümüşhane’de geçmiş yıllarda olduğu gibi 2013’te de yıllardır hayali kurulan ve gerçekleştirilmesinden neredeyse umudun kesildiği devasa büyüklükteki yatırımların büyük bir kararlılıkla bir bir hayata geçirildiğini ifade eden Çimen,”2013’ün şehrimiz için anlamı çok manidar olmuştur. Kelkit’imizin bir asırlık özlemi Sadak Barajı tamamlanarak hizmete açılmış, tüm ilçelerimizin başta sağlık olmak üzere tüm diğer temel ihtiyaçları tek tek giderilmeye başlanmıştır. Gümüşhane şehir merkezinin içinde bulunduğu perişanlığa son vererek, şehir halkının yaşam standartlarını yükseltmek adına ulaşımda devam eden dev yatırımlara, şehir geçiş yolu projesiyle start verilmiş, adete 5 yıldızlı otel konforuyla yeni devlet hastanemizin inşaatı yükselmeye başlamıştır. Gümüşhane şehir merkezinin doğal gerdanlığı olan Harşitimiz için muhteşem diyebileceğimiz yine dev bir proje olan ıslah projesi çalışmaları hayata geçirilmiş, şehrin lokomotifi olan ve bu yıl öğrenci sayısı 13 binleri aşan üniversitemiz için yeni nesil yurtlarımız bir bir hizmet aşamasına getirilmiştir. Tüm bu kamu yatırımları yeni yılın ardından gerçekleştirilecek yerel seçimlerle birlikte AK Belediyecilik’le eklemlenecek, böylece kent insanının yaşam kalitesi hak ettiği seviyeye yükseltilecektir. Diğer yandan yeni yıla hazırlandığımız şu günlerde inşaatı tamamlanarak Gümüşhane’ye armağan edilen yeni imam hatip okulumuz ise hasretini çektiğimiz Gümüşhanevi Nesli’nin teminatı olarak gönüllerimizi aydınlatacaktır” dedi.

MİLLETİMİZİN DUASINA HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR

Acı ve tatlı hatıralarıyla 2013 yılının geride bırakıldığı şu günlerde ulusal bazda yaşanan sıkıntılara da değinen Çimen, olayların milletimiz nezdinde teyakkuz duygusunu en yüksek noktaya taşıdığını ifade etti. 2023’e giden bu yolda, dikkatle olunması gerektiğini dile getiren Çimen, Türkiye’nin büyümesinden ve küresel ölçekte önemli bir aktör olmasını engelleyecek her türlü girişime karşı sürecin hem ülkemiz, hem şehrimiz için hayırlara vesile olması için halkımızın duasına ihtiyaç duyulduğunu dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye 2013 yılını yoğun bir gündemle geçirmiştir. 2014 yılına girerken, geleceğe umutla bakıyor; sorunların, sıkıntıların aşılacağına dair büyük inancımızı koruyoruz. Ülkemiz benimsediği hedefleri gerçekleştirme kararlılığıyla ilerlemesini Allah’ın izniyle sürdürecektir. Dünyada risk ve belirsizliklerin bulunduğu bir ortamda, Türkiye'nin yükselen ülkeler arasında gösterilmesi hepimiz için memnuniyet vericidir. Ülkemiz, dinamik ve istikrarlı ekonomisiyle, modern devlet yapısıyla, demokratik rejimiyle, güçlü ordusuyla, siyasi ve stratejik etkinliğiyle, izlediği hakkaniyet ve akılcı ve barışçı dış politikasıyla, tüm dünyada sözü dinlenir ve sorunların çözümünde aracılığına ihtiyaç duyulan önemli bir aktör durumundadır. Bu hepimiz için bir iftihar vesilesidir. Türkiye küresel sorunların çözümü, insanlığın refahı ve dünyanın geleceği için üstün gayret gösteren bir ülke olarak da dikkat çekmiştir. Ülkemizin takdirle karşılanan bu yaklaşımı, bugünle sınırlı değildir. Bu, Türkiye'nin, geçmişinden tevarüs ettiği büyük medeniyet mirasının şiarları üzerine şekillendirdiği ve bundan sonra da büyük bir titizlikle uygulayacağı politikaların bir yansımasıdır. Türkiye'nin daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke haline gelmesi konusundaki çalışmalar önümüzdeki yıl da milletimizin azmiyle inşallah kesintisiz bir şekilde devam edecektir. Devletimiz ve milletimiz bu amaca ulaşmada gerekli inanç ve iradeye sahiptir… Bu duygularla yeni yılın tüm ülkemize ve siz değerli hemşerilerime öncelikle sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini temenni ederim. Yeni yılla birlikte gerçekleşecek olan yerel seçimlerin de ülkemize, şehrimize ve halkımıza hayırlar getirmesini yüce rabbimizden diliyorum.’İnsanı Yaşat ki, Devlet Yaşasın’ şiarımızın tam anlamıyla şehrimizde de tesisinde 2014’ün bir milat olması niyazıyla, yeni yılınız kutlu olsun diyorum… Yeni yılda, istikrar içinde büyüyen ve gelişen bir Türkiye bir Gümüşhane dileğiyle tüm Gümüşhaneli hemşehrilerime sevgiler ve saygılar sunuyorum."

 

CHP GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI CEM KÖKSAL

İyi ve kötüsüyle bir yılı daha geride bırakmış bulunmaktayız. Umudumuz ülkemizde ve İslam coğrafyasında savaşların olmaması ve kardeşliğin tekamül edilmesidir. Dileğimiz ise fakirin düşünüldüğü, asgari ücretlinin ve yoksulun kollanıldığı bir 2014 yılı yaşanmasıdır. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve hemşehrilerimin yeni yılını kutlar herkese saygılar sunarım.

GÜMÜŞHANE GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI YUSUF SADIK

Yeni yılı kutlayan yazılı bir mesaj yayınladı.

Sadık mesajında şu ifadelere yer verdi; “Her yeni yıl bir başka güzel olur. Daha doğrusu olmalıdır.

İnsanlara yapılan haksızlıkların son bulması, tutsak gazetecilerin ve tutuklu medya mensuplarının özgürlükleri önündeki engellerin kaldırılması düşlenen bu güzelliklerden birisi olması arzu edilmektedir.

Bu duygularla, 2014 yılının birbirinden farklı güzelliklerin yaşandığı yeni hedeflere birlikte koşulduğu savaşların, acıların, haksızlıkların yapılmadığı, büyük Türkiye’nin gerçekleştirileceği, birlik ve beraberliğimizin pekiştirileceği bir yıl olmasını diliyor, tüm dostların ve medya mensuplarının yeni yılını kutluyorum.”

 

 

 

 

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim