• BIST 1.542
  • Altın 411,808
  • Dolar 7,5315
  • Euro 8,9768
  • Gümüşhane : 0 °C
  • Trabzon : 9 °C

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek TEŞEKKÜR ETTİ

10.02.2021 10:37
Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek TEŞEKKÜR ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikinci kez Gümüşhane Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bir teşekkür mesajı yayınlayarak hem göreve başladığı 25 Ocak 2017 tarihinden bu yana yapılanları hem de ikinci dönemde y

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek

TEŞEKKÜR ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ikinci kez Gümüşhane Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, bir teşekkür mesajı yayınlayarak hem göreve başladığı 25 Ocak 2017 tarihinden bu yana yapılanları hem de ikinci dönemde yapacaklarını anlattı.

6 Şubat 2021 tarihi itibariyle 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri kapsamında aynı göreve yeniden atandığını kaydeden Rektör Zeybek, "2017 yılında 7 fakülte, 2 enstitü, 1 yüksekokul, 8 meslek yüksekokulu, 5 uygulama ve araştırma merkezi, 1 koordinatörlük ve 1 ofis ile başladığımız süreçte, 2020 yılı sonu itibarı ile 7 fakülte, 2 enstitü, 2 yüksekokul, 10 meslek yüksekokulu, 9 uygulama ve araştırma merkezi ile 4 koordinatörlük ve 2 ofisle faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. 2020 yılı sonu itibari ile akademik personel sayısı 643’e (yabancı uyruklu personel dâhil), idari personel sayısı 258’e, öğrenci sayısı ise güncel olarak 19675’e ulaşmıştır. Görüldüğü üzere dört yıl önce göreve başladığımızda var olan şartları olabildiğince iyileştirme çabasıyla çalışmalarımızı sürdürdük. Böylelikle gerek akademik niteliğin arttırılması, gerek eğitim-öğretim faaliyetlerinin kalitesinin geliştirilmesi gerekse de bölgeye ve şehre sosyo-kültürel ve ekonomik anlamda katılar sunmaya gayret ettik" dedi.

Yatay gelişimini büyük oranda tamamlayan Gümüşhane Üniversitesi'nin bilime evrensel katkı sağlayabilen araştırmalar yapabilmeyi, tüm değerleri ile bulunulan yöre, ülke ve dünya sorunlarına karşı duyarlı, şehrin, bölgenin ve ülkenin gelişmesine katkıda bulunan hizmetler yapabilme misyonuyla hareket etmeye devam edeceğini kaydeden Zeybek, "4 yıllık bir maratonu büyük bir başarıyla geride bıraktık. Bizleri bundan sonra daha zorlu bir maraton beklemektedir. İkinci kez Rektörlük görevine atandığım Gümüşhane Üniversitesi’nde birlikte çalışacağımız bundan sonraki 4 yıllık bu süreçte üniversitemizi başarılarıyla göz dolduran, ilklerin üniversitesi olmaya aday bir üniversite yapacağız. İnanıyorum ki 4 yılın sonunda geriye dönüp baktığımızda ülkemizin 2023 yükseköğretim hedeflerini yakalamış, yerelde şehrimizin, ulusalda da ülkemizin kültürel değerlerini yaşatmak gayreti içerisinde olan bir üniversite için tüm gayretimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gümüşhane Üniversitesi ailesi olarak başarılı bir dönemi geride bırakmanın mutluluğunu yaşarken, yeni dönemde üstlendiğimiz görevin sorumluluğunu da fazlasıyla taşıyacağız. Güvenen ve inanan başarır, düşüncesinden hareketle yılmadan, yorulmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu anlamda şehrimize ve ülkemize katkı sağlayacak, değer katacak her türlü çalışmaya, projeye ve işbirliğine üniversite olarak kapımızı daima açık tutacağız" diye konuştu.

Teşekkür Etti

Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğü görevini şahsına tevdi eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, üniversitenin nitelikli akademik kadroların güçlendirilmesinde ve eğitim-öğretim kalitesinin arttırılması yönünde katkıları bulunan Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta Saraç'a, YÖK Yürütme ve Genel Kurul Üyelerine teşekkür eden Rektör Zeybek, "Şehrimiz ve üniversitemiz için birlikte hizmet üretmekten dolayı mutlu olduğum Gümüşhane Valimize, Milletvekillerimize, Gümüşhane Belediye Başkanımıza, Cumhuriyet Başsavcımıza, Adalet Komisyonu Başkanımıza, İl Emniyet Müdürümüze, Jandarma Alay Komutanımıza, Kaymakamlarımıza, İlçe Belediye Başkanlarımıza, ilimizin kamu ve özel kurum yöneticilerine, her zaman desteklerine şahit olduğumuz STK’larına, yerel ve ulusal basın temsilcilerine, desteklerini daima yanımızda hissettiğimiz Gümüşhane halkına, üniversitemizin kaliteli yükselişi ve başarılı Ar-Ge çalışmaları ile akademik değerlendirilmeler sonucu elde ettiği başarılarda koydukları katkılardan dolayı akademik ve idari personelimize, öğrencilerimize ve Üniversitemizin ailesinin her bir üyesine ayrı ayrı teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Şer Odaklarının Karşısında, Devletimizin Yanında Olacağız

Bu ülkenin bir vatandaşı olmanın yanı sıra gerek akademisyen gerekse de rektörü olarak iç ve dış şer odaklarına karşı her zaman devletin yanında olacaklarını ve üzerlerine düşen sorumluluk bilinci ile hareket edeceklerini bildiren Rektör Zeybek, "Başarılı işlerin, ekip bilinci ile gerçekleştirildiğine olan inancımız sonsuzdur. Bu nedenle de bugüne kadar şahsıma verilen desteğin bugünden sonra da devam etmesini temenni ediyorum. Rabbim yeniden üstelendiğimiz bu sorumluluğu layıkıyla ve hakkaniyetle yerine getirmeyi nasip etsin; çıktığımız bu yolculukta bizi utandırmasın; gerçekleştireceğimiz her işin sonunu hayır eylesin inşallah" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim