• BIST 89.085
  • Altın 342,435
  • Dolar 6,6899
  • Euro 7,3114
  • Gümüşhane : 3 °C
  • Trabzon : 11 °C

Kurtuluş Mesajları

16.02.2020 11:56
Kurtuluş Mesajları
Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102.yıldönümü nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102.yıldönümü nedeniyle yayımlanan kutlama mesajları.

Vali Kamuran Taşbilek

"Şanlı tarihimiz, Türk Milletinin bağımsız yaşama tutkusu ile varlığını sürdürmek için yaptığı inanılması güç mücadelelere ve savaşlara sahne olmuş nice kahramanlık destanı ile doludur. Sevinç, gurur ve coşku ile kutlamanın mutluluğunu yaşayacağımız Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluş günü de istiklali uğruna ölmeyi göze almış bir milletin topyekûn zaferi olarak hafızalara nakşedilmiştir.

Ülkesini sadece imanına ve vatanseverliğine güvenerek koruyan, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden mevzilerde yüreğiyle çarpışan ve bu amaç uğruna kanlarını döken kahraman ecdadımız ilelebet milletimizin gönlünde yaşayacaklardır. Bu topraklar için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerin torunları olan bizler, tarihimizi en iyi şekilde öğrenmeli, anlamalı ve geçmişimizden ders alarak geleceğimize yön vermeliyiz.

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunu, 102 yıl önceki ruh ve heyecanla idrak ettiğimiz bugün vesilesiyle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Gümüşhaneli hemşehrilerimizin 15 Şubat Kurtuluş Günü’nü kutluyor, en kalbi sevgi ve hürmetlerimi iletiyorum."

Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş

“Bugün Gümüşhane’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümünü idrak etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tarih yazmayı gelenek haline getiren şanlı milletimiz vermiş olduğu mücadele ile 14 Şubat 1918'de Torul’u, 15 Şubatta Gümüşhane’yi, 17 Şubatta da Kelkit’i düşmandan temizlemiştir. Gümüşhane’mizin kurtuluşu için verilen mücadele, asırlardır istiklali ve istikbali için canı pahasına mücadele eden Türk Milleti'nin hür bir şekilde yaşama iradesinin müşahhas bir numunesidir.


Her safhası büyük fedakârlıklarla bezenmiş Milli Mücadelemiz, kahraman Mehmetçiklerimizin gönlündeki vatan sevgisi, aziz milletimizin de bağımsızlık aşkıyla kazanılmıştır. Toprağı vatan yapan milletimiz; içinde bulunduğu dönemin bütün olumsuz şartlarına rağmen yedi düveli dize getirdiği gibi bugün de feraseti ve Allah’ın inayetiyle hainlere geçit vermeyecektir, dün 15 Temmuz işgal girişimine karşı göğsünü siper ettiği gibi, bugün de her türlü saldırıya korkusuzca karşı koymasını bilecektir. 

Şehrimizin kurtuluş günü vesilesiyle ecdadımızın Türk Milletine en önemli emaneti olan “bağımsızlık şuurunu” bir ve beraber olarak ilelebet muhafaza edeceğimizi vurguluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; ülkemizin istiklal ve istikbali için canlarını feda eden bütün Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi hürmetle yâd ediyor: Gümüşhane’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yılını kutluyoruz.”  

İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş

“Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gururunu yaşamaktayız. Milli Mücadele döneminde Türk Milletinin, her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen bağımsız yaşama ülküsü ile işgal altında kalan vatan topraklarımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde düşman işgallerinden temizlenmiştir. Tüm yurtta olduğu gibi Gümüşhaneli halkımızın dedeleri de topraklarını düşmanlardan büyük bir kahramanlık örneği ile kurtarmıştır. Bu nedenle Türk Milletinin ölümsüz zaferlerine imza atan ecdadımızın torunları olarak bizlere düşen en büyük vazife onları daima hatırlamak ve kahramanlıklarını yaşatmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gümüşhaneli Vatandaşlarımızın Kurtuluş Bayramını kutlar; başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın ve bugüne kadar ülkemizin bekası için Gözünü kırpmadan canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.”
 

Ak Parti İl Başkanı Av.Celalettin Köse


“İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102.yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşı’yla birlikte tüm yurtta olduğu gibi Gümüşhaneli hemşehrilerimiz de ülkemizin savunmasında aktif rol almışlardır. Düşman işgaline karşı, şehrimiz kahraman vatan evlatlarının destansı mücadelesinin sonunda 15 Şubat 1918’de istiklaline kavuşmuştur.

Ecdadın bu kararlı mücadelesi bizlere örnek olmalı, ülkemizi tehdit eden tüm unsurlara karşı bu ruhu her daim canlı tutmalıyız. Aziz şehitlerimizin bizlere miras olarak bıraktığı vatanımızın her karış toprağına sahip çıkmalı ve bu emaneti gelecek nesillere en iyi şekilde teslim etmeliyiz.15 Şubat’ta düşman işgaline boyun eğmeyen bu aziz şehir, şimdi de zalimlere karşı mazlumların yanında olmaya devam edecektir. Ecdadımızdan emanet kalan bu vatanı, terör örgütlerinin bölmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Gümüşhane, geçmişte olduğu gibi şimdi de kardeşliğin, hoşgörünün şehri olmaya devam edecektir.

Bizler bu anlayışla tüm vatandaşlarımızın huzur ve barış ortamında yaşamlarını sürdürmeleri için çalışıyoruz.  Gümüşhane’ye değer katmak ve katkı sağlamak için sorunlarımızın tespiti ve çözümü noktasında şehrin tüm paydaşlarıyla koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdükçe inanıyorum ki şehrimiz, hedeflediğimiz noktalara en kısa sürede ulaşacaktır. 

Bu vesileyle 15 Şubat Gümüşhane’nin Kurtuluş Günü’nde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizin bağımsızlığı için mücadele eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Gümüşhaneli hemşerilerimin bu gurur gününü kutluyorum.” 
 

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim