• BIST 2.438,84
  • Altın 964.455
  • Dolar 16.1904
  • Euro 17.3519
  • Gümüşhane : 25 °C
  • Trabzon : 19 °C

EMEK VE ALINTERİ BAŞARIYI GETİRECEK

20.01.2022 12:27
EMEK VE ALINTERİ BAŞARIYI GETİRECEK
Gümüşhane’de 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilk defa tüm ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı Türkiye geneli deneme sınavı yapıldı.

EMEK VE ALINTERİ BAŞARIYI GETİRECEK

Gümüşhane’de 2021-2022 eğitim öğretim yılında ilk defa tüm ortaokul ve ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı Türkiye geneli deneme sınavı yapıldı.

Türkiye genelinde yapılan deneme sınavlarında Ortaokullarda 227 bin, Ortaöğretimde 80 bin öğrencinin katıldı. Yapılan deneme sınavında Gümüşhane’deki öğrencilerin Türkiye genelindeki yerlerini görme imkanı yakalandı.

Tüm sınıf seviyelerinde başarı çıtasını her geçen gün yukarı taşımak ve Gümüşhane’yi Türkiye genelinde ilk 10 il içerisinde yer almasını sağlamak hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında düzenlenen sınavlara ortaokullardaki bin 338, ortaöğretim okullarındaki bin 22 öğrenci katıldı.

Ücretsiz olarak yapılan ve 5,6,7,8,9,10,11 ve 12. Sınıfların katıldığı sınav öncesinde öğrencilere dağıtılan kaynak kitaplar ve deneme sınavları için de ücret alınmadı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu bağlamda destek olan Kelkit, Şiran, Torul, Kürtün ve Köse Belediye Başkanlarına teşekkür etti.

-Şiran Yunus Emre Ortaokulu ve Atatürk Ortaokulu Öğretmenleri Öğrencilere Ücretsiz Gece Etütleri Yapıyor

Başarıyı artırmak adına Şiran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yıllardır bir kültür haline getirdiği evlerinde çalışamayan öğrenciler için akşamları okullarında çalışma etkinlikleri düzenliyor.

Başarıyı olumlu yönde etkileyen 19.00 ile 21.00 saatleri arasındaki okulda çalışma uygulamaları imkânı kısıtlı öğrencilere fırsat eşitliği de sağlıyor.

Tüm ilçelerde özellikle Şiran, Kürtün ve Torul’da gönüllü öğretmenlerin yaptığı gece dersleri de başarının arttırılmasında önemli katkı sağladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü, sınavın ardından öğrenciler ve ilçeler arasında tatlı bir rekabet oluşturmak, başarı hedefine bir adım daha yaklaşmak adına derece yapan öğrenci ve ilçe sıralamalarını paylaştı.

Ortaöğretim Okullarında yapılan Deneme sınavı İlçe Sıralaması

12. sınıflar İlçe sıralamasında  

1.

Gümüşhane Merkez

2.

Şiran

3

Torul

4

Kelkit

5.

Kürtün

6.

Köse


11. Sınıflar ilçe Sıralaması

1.

Gümüşhane Merkez

2.

Torul

3

Şiran

4

Kelkit

5.

Kürtün

6.

Köse


10. Sınıflar ilçe Sıralaması

1.

Gümüşhane Merkez

2.

Şiran

3

Torul

4

Kelkit

5.

Kürtün

6.

Köse

 

9. Sınıflar ilçe Sıralaması

1.

Gümüşhane Merkez

2.

Şiran

3

Köse

4

Kelkit

5.

Torul

6.

Kürtün

 

Ortaokullarda yapılan Deneme sınavı İlçe Sıralaması;

 5. Sınıflar ilçe Sıralaması

1.

Gümüşhane Merkez

2.

Kelkit

3

 Kürtün

4

Şiran

5.

Torul

6.

Köse


6. Sınıflar ilçe Sıralaması

1.

Gümüşhane Merkez

2.

Kelkit

3

Kürtün

4

Şiran

5.

Torul

6.

Köse


7. Sınıflar ilçe Sıralaması

1.

Gümüşhane Merkez

2.

Kürtün

3

Şiran

4

Kelkit

5.

Torul

6.

Köse

 

8 Sınıflar ilçe Sıralaması

1.

Gümüşhane Merkez

2.

Şiran

3

Kürtün

4

Kelkit

5.

Köse

6.

Torul

 

9. SINIFLAR

SIRA NO

ADI SOYADI

OKULU

SINIFI

PUANI

 

1

EMRE GÜRBÜZ

Türk Telekom Fen Lisesi

9. SINIF

472,423

ORTA ÖĞRETİM

2

ARDA GÜRBÜZ

Türk Telekom Fen Lisesi

9. SINIF

454,038

3

EYLÜL DOĞAN

Türk Telekom Fen Lisesi

9. SINIF

425,483

1

BERATGÜVENDİ

Kürtün İMKB Atatürk Çok Programlı

9. SINIF

233,043

MESLEKİ VE TEKNİK

2

REYYAN MUTLU

Köse İMK8 Çok Programlı Anadolu Lisesi

9. SINIF

225,095

3

ELİFNURSİNİK

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

9. SINIF

231,848

1

ELİF SUDE MERAL

Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi

9. SINIF

365,39

DİN ÖĞRETİMİ

2

MİRAÇ ALPER BİLGİN

Kürtün Anadolu İmam Hatip Lisesi

9. SINIF

293,088

3

İSMAİL KAYA

Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi

9. SINIF

274,18

10. SINIFLAR

SIRA NO

ADI SOYADI

OKULU

SINIFI

PUANI

 

1

ANIL DEMİRKİRİSCİ

Türk Telekom Fen Lisesi

10. Sınıf

463,963

ORTA ÖĞRETİM

2

DİLARA İĞİT

Türk Telekom Fen Lisesi

10. Sınıf

431,928

3

SALİH KURTARAN

Türk Telekom Fen Lisesi

10. Sınıf

429,38

1

MERVEMACİT

Köse İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi

10. Sınıf

295,478

MESLEKİ VE TEKNİK

2

SUDENAZ EDİZ

Köse İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi

10. Sınıf

280,075

3

ŞEVVALŞEN

Köse İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi

10. Sınıf

260,64

1

ZEYNEP MERAL

Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi

10. Sınıf

365,818

DİN ÖĞRETİMİ

(N

ZEHRA BETÜL ÇELİK

Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi

10. Sınıf

363,725

3

HAFSA MERVE EREN

Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi

10. Sınıf

344,645

11. SINIFLAR

SIRA NO

ADI SOYADI

OKULU

SINIFI

PUANI

 

1

İREM TON YALI

Türk Telekom Fen Lisesi

11. Sınıf

391,775

ORTA ÖĞRETİM

(N

YAĞMUR DEMİRER

Türk Telekom Fen Lisesi

11. Sınıf

369,718

3

AHMET DAĞDEVİREN

Türk Telekom Fen Lisesi

11. Sınıf

353,39

1

EMİRHAN YILMAZ

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

11. Sınıf

211,858

MESLEKİ VE TEKNİK

2

MUHAMMET EMİN ÇAKMAK

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

11. Sınıf

188,673

3

SAMETCAN YILMAZ

İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

11. Sınıf

188,215

1

MAHMUT DOĞUKAN

Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi

11. Sınıf

297,795

DİN ÖĞRETİMİ

(N

MERYEMAKP1NAR

Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi

11. Sınıf

272,4

3

ESMA KAZAN

Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi

11. Sınıf

263,288

DENEME SINAVINDA DERECE YAPAN ÖĞRENCİ LİSTESİ

S.N

İL

İlci

ÖĞRENCİ .ADI

OKUL ADI

SLMF

1

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Ayşe Naz YALÇIN

Fevzipaşa Ortaokulu

5. Sınıf

^

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Ramazan Tuğra ÇAKIR

Gazipaşa Ortaokulu

5. Sınıf

3

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Melek Zehra YALÇIN

Gazipaşa Ortaokulu

5. Sınıf

 

1

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Hüseyin ATALAY

15 Temmuz Şehitler İHO

6.Sınıf

^

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Efe İLHAN

Gümüşhane Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu

6.Sınıf

3

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Hilal Naz BUDAK

Dumlupınar ORTAOKULU

6.Sınıf

 

1

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Azra Nur AKBULUT

Gazipaşa Ortaokulu

7. Sınıf

^

GÜMÜŞHANE

KELKİT

Bengüsu ARSLAS

Kaymakam Nuri Okutan Ortaokulu

7. Sınıf

3

GÜMÜŞHANE

KELKİT

Rüveyda ŞAHİNOĞLÜ

Behiye Mustafa Doğan Ortaokulu

7. Sınıf

 

 

1

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Zekeriya KÖMÜRCÜOĞLU

Gümüşhane TOBB İmam Hatip Ortaokulu

8.Sınıf

^

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Ecrin Rana ÇALIK

Gümüşhane 15 Temmuz Şehitler İHO

8.Sınıf

3

GÜMÜŞHANE

MERKEZ

Muhammed Rasit TURAN

Gümüşhane Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu

8.Sınıf

 

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim