• BIST 103.024
 • Altın 377,962
 • Dolar 6,8109
 • Euro 7,4186
 • Gümüşhane : 5 °C
 • Trabzon : 13 °C

AK PARTİ TEK VÜCUT

07.01.2019 12:11
AK PARTİ TEK VÜCUT
AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı, Belediye Başkanı Ercan Çimen’e destek olmak için kuruluşundan bugüne kadar partide çeşitli kademelerde görev yapmış kişilerin katılımıyla birlik ve beraberlik amaçlı vefa yemeği programı düzenledi. Programda AK Parti ‘Tek

Varan Ailesi AK Parti Saflarında

İlçe adaylarının belirlenmesinin ardından ilçelerde de yapılacak olan program Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilirken programda mevcut yöneticilerin yanısıra partinin kurucuları, eski ve yeni il ve ilçe yöneticileri, kadın kolları ve gençlik kolları teşkilatları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri ve bugüne kadar emek vermiş 600’ü aşkın partili hazır bulundu. Eski AK Partili Sabri Varan’ın MHP’den belediye başkan adayı olmasına rağmen programda Varan ailesinin AK Parti’nin yanında yer alması dikkatlerden kaçmadı. Programın sunuculuğunu ise AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Alper Celil Varan gerçekleştirdi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti eski Milletvekili Prof.Dr. Kemalettin Aydın, İl Başkanı Av. Celalettin Köse, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, eski İl Başkanı Hakkı Gündüz’ün konuşma gerçekleştirdiği programın ardından Kültür Merkezinden partiye kadar Atatürk Caddesi üzerinde yürüyüş gerçekleştirildi.

Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Celalettin Köse, AK Parti iktidarları döneminde Gümüşhane’de reform niteliğinde yatırımların hayata geçirildiğini belirterek, hizmetlerin devamı için 31 Mart akşamına kadar birlik ve beraberlikle yeniden ipi göğüsleyeceklerini söyledi.

Gönüllere Girmeye Devam Edeceğiz

Bir oyla seçimi kazanacak gibi, bir oyun çok kıymetli olduğunu bilerek çalışmaları gerektiğinin altını çizen Köse, “Adaylarımız açıklandıktan sonra her ilçemizde ayrı ayrı bu birlik ve beraberlik toplantısını düzenleyeceğiz. Hemşehrilerimizin gönüllerine girmeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle 31 Mart akşamı sadece Gümüşhanemiz değil ülkemiz kazanacak” dedi.

Fitne Fesat Çıkaranları Dışarıya Atıp Safları Sıklaştıracağız

AK Parti sinevizyon gösterisinin ardından Belediye’nin yaptığı çalışmalarla ilgili sunumun izlettirildiği programda salonda bulunanların büyük coşkusuyla kürsüye gelen Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ise AK Parti’nin tüm kadrolarını salonda bulunmasından dolayı mutluluğu dile getirdi. Göreve geldikleri gün 41 projeyle yola çıktıklarını ve 5-6’sı hariç hepsini yaptıklarını ifade eden Çimen, “5 yılda 130 milyon liralık yatırım yaptık. Bu arada 6 seçimi de birlikte gerçekleştirdik. Bu gücü sizlerden aldık. Dokunulması gereken her noktaya dokunduk ve çalıştık. Yarım kalmış işlerimiz var. İnşallah bunları hep beraber tamamlayacağız. Bu süreçte hep el ele vereceğiz. Fitne fesat çıkaranları dışarıya atıp safları sıklaştıracağız” diye konuştu.

AK Parti kurucularından İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar da konuşmasında 2001 ruhunu salonda iliklerine kadar yaşadığını belirterek, Gümüşhane’nin 31 Mart akşamı yeni bir zafer yazacağını söyledi.

Eski İl Başkanı Hakkı Gündüz de konuşmasında birlik, beraberlik ve özveri vurgusu yaparak, “30 Mart seçimlerinde Türkiye derecesi yapmıştık. 5 yılda şehrimizin çehresi değişti. 2014’teki gibi birlik ve beraberlik içerisinde kapı kapı dolaşarak gönüllere görerek sıkılmadık el bırakmayarak yeni bir rekor tazeleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Dava Arkadaşlarımız Tek Yumruk

AK Parti 23, 24 ve 25.dönem Gümüşhane Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Etik Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Kemalettin Aydın ise konuşmasında dava arkadaşlarının bütünleşmelerine katkı sağlamak için programa geldiğini belirterek, “Gördüğüm muhteşem bir güzellik var. Bu davayı Gümüşhane’de omuzlaması için devrettiğimiz arkadaşlarımızın tek yumruk olarak Gümüşhane’yi bugün 31 Mart’a götürdüğünü görüyorum. O nedenle hepsini yürekten tebrik ediyorum. Vefa İstanbul’da bir semt, dava da Türk Dil Kurumu sözlüğünde bir kelime değildir. Vefa Gümüşhane’de sizlersiniz, dava AK Parti, lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Vefa samimiyet, bağlılık, hürmet ve hizmet kolay kolay bir insanın ömrü boyunca üzerinde taşıyabileceği bir yetenek olmayabilir. Sapmalara uyabilir. Gönlü kayabilir. Başka yerlerde başka ışıklar görebilir. Ama siz varlığınızı, kimliğinizi, yüreğinizi AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’da buluyorsanız hiçbir yere gidemezsiniz. Benim gitmediğim gibi, sizin gitmediğiniz gibi” dedi.

Benim Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan Diyerek 31 Mart’a Gideceğiz

Cumhur İttifakıyla ilgili düşüncelerini de aktaran Aydın, “Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Ülkenin bir beka meselesi olduğunu kabul ediyoruz. Devlet Bahçeli, o muhterem kişiliği ve o devlet adamlığıyla bu beka meselesinin olduğu bir dönemde Cumhurbaşkanımıza kayıtsız şartsız destek vererek Cumhur İttifakıyla bu ülke düzlüğe çıkacaktır. Varımızla yoğumuzla Cumhur İttifakının nezaketinden asla kopmadan, Devlet Bahçeli ve MHP’li arkadaşlarımıza nezaketten asla uzaklaşmadan ama benim Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan diyerek 31 Mart’a gideceğiz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş da konuşmasında AK Parti’nin 17 yıldır elde ettiği başarıların hizmetlerle ve milletin gönlüne girmeyle olduğunu, bunun da ancak büyük bir dava ile o davanın güçlü lideriyle ve inançlı kadrolarıyla olacağını söyledi.

Bizim Bu Davaya İhtiyacımız Var

“Biz davamız için buradayız” ifadelerini kullanan Pektaş, “Dava insanların milleti, devleti, inandığı değerleri uğruna verdiği mücadelenin adıdır. Bu mücadeleyi yapanlara da dava insanı denir. En mukaddes kardeşlik dava kardeşliğidir. Türkiye’nin en büyük ailesi AK Parti teşkilatlarıdır. Bu davanın hiçbirimize ihtiyacı yok. Ama bizim bu davaya ihtiyacımız var. Hem bu dünyada ümmetin huzuru için hem de uhrevi alemdeki rahatımız, selametimiz ve saadetimiz için” dedi.

Bütün Ümmetin, Mazlum Dünyanın Duası Arkamızda

Cumhur İttifakı konusunda partilileri uyaran Pektaş, “Biz üslubumuza çok dikkat edeceğiz. Birileri kırıcı sözler söyleyebilir. Biz bunlara çok dikkat edeceğiz. Bizim yapmamız gereken güçlü liderimizin arkasında güçlü şekilde surun taşları gibi birbirimizle omuz omuza vererek el ele, gönül gönüle 31 Mart’ı hep beraber göreceğiz. Gümüşhane’de ve Türkiye’de 2014’teki seçimlerden çok daha güçlü bir zaferle çıkacağız. Çünkü bütün ümmetin, mazlum dünyanın duası arkamızda” ifadelerini kullandı.

Biz Şehri Yeniden Harşit Üzerine İnşa Edeceğiz

“Ben bürokrat olarak Gümüşhane’ye geldiğim dönemlerde Gümüşhane köy gibiydi” değerlendirmesinde bulunan Pektaş, “Harşit’te sarı borulardan lağımlar akıyordu. Bugün bir tane kalmadı. Şuanda ikinci kısmını ihale ettik. Harşit’in ikinci kısmı son 2 yılda Türkiye’de ihale ettiğimiz tek taşkın korumadır. Harşit yavaş yavaş kendine geliyor. Biz şehri yeniden Harşit üzerine inşa edeceğiz. Bugün Gümüşhane’de açık olan tek şantiyemiz Bahçecik barajının şantiyesidir. Gümüşhane 100 yıldan fazla Belediye. Niye olmadı da şimdi oluyor. Bu güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan ve onun arkasındaki güçlü ve inançlı kadrolarla olur. Hem hükümetimizi hem de belediyemizi beraber çalıştırarak bu hizmetlerimizi daha da geliştirerek devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Dava İnsanlığı Asla Unutulmaz

Pektaş, “Bu ülkeden nice Başbakanlar, Bakanlar geldi geçti. Dava insanlığı asla unutulmaz. Şu salonda bulunan kardeşlerimizin hepsi bu davanın önemli birer mensubudur, hepsi birer dava insanıdır. İl Başkanımız bizim burada liderimiz. Meclis çalışmalara ara verdiği zaman geleceğiz ve sahada en çok Osman abiyle biz olacağız. Sizlerle hep beraber yürüyeceğiz. Çünkü bizim vazifemiz bu. El birliğiyle gönül birliğiyle çalışacağız ve inanıyorum ki Gümüşhane’deki 14 belediyenin tamamını alacak güce ve kapasiteye sahibiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bu Yürüyüşte Yolda Bizi Terk Edenler Olacaktır

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül ise 31 Mart’ta yapılacak seçimlerin yalnızca Gümüşhane’de ve Türkiye’de yapılan bir yerel seçim olarak algılanırsa hata yapılmış olacağını belirterek, “14 Ağustos’ta AK Parti’nin kuruluşuyla başlayan kutlu bir yürüyüştür. Bu yürüyüşte yolda bıraktıklarımız, yolda bizi terk edenler olacaktır. Herkesin yük taşıma azmi ve gayreti olmayabilir. Herkes menzile ulaşacak sabır ve irade sahibi olmayabilir. Ama bizler AK Parti ailesi olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında AK davaya hizmet etmeye menzile erinceye kadar devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin 2001’den sonra AK Partiyle beraber bir dönüşüm yaşadığını kaydeden Akgül, “Biz birilerinin gönlüne giremiyor, gönülleri fethedemiyorsak yapmış olduğumuz hizmetleri birileri çıkar bizde yapacağız iddiasıyla bize rakip olabilirler. Biz gönüllere girer, gönülleri fethedersek Allah’ın izniyle o kutlu menzile erişimimiz daha kısa sürede ve daha hızlı olacaktır” diye konuştu.

AK Parti’yi Bir Dava Olarak Görüyoruz

Akgül, “Hem dünyayı hem Türkiye’yi dönüştürüp ülkemizi kalkındırırken hem de o mazlum coğrafyada yaşayan tüm mazlumlara yardım eli uzatırken bir yandan da engelleme ve girişimlere karşı göğsümüzü siper ettik. Bugün Türkiyemiz çok güçlü bir liderle ve onun önderliğinde dünyada artık saygı duyulan ve dünyadaki gelişen olaylara müdahale edebilen, artık oyun oynayan değil oyun kuran, kurulan oyunda rol alan değil, oyunu bilhassa kurgulayan bir ülke konumuna geldik. AK Parti’yi bir parti olmaktan ziyade biz bir dava olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu Bir Seçim Değil, Ülkenin Beka Meselesidir

Konuşmasının son bölümünce seçim sürecinde Cumhur İttifakıyla ilgili hassasiyetlere herkesten aşırı derecede özen göstermesini rica eden Akgül, “Devlet Bahçeli’nin dediği gibi bu bir seçim değil, ülkenin beka meselesidir. Ülkenin beka meselesi söz konusuyken bizim yalnızca yereldeki bir seçime odaklanmamız çok doğru değildir. Bizim yerel seçimde alacağımız her fazla oy o beka meselesine ve bizim ilerlememize çok büyük katkı sunacaktır. Biz bir ittifakla bu seçimlere bakıyoruz. Gümüşhanemiz özelinde 2 parti sahada çalışacağız. Birbirimizi kırmayacağız, üzmeyeceğiz. Hizmeti daha iyi daha nasıl yapabileceğimizi izahını yaparak oy almaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından yemek ikramıyla sona eren programdan sonra katılımcılar hep birlikte Atatürk Caddesi üzerinden yürüyerek AK Parti İl Başkanlığı binasına geldi.

 

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • ÜRETİMİ ARTIRACAK HAMLELER YAPMIYORUZ12 Mart 2019 Salı 10:41
 • CANLI GENÇLERLE BULUŞTU04 Mart 2019 Pazartesi 13:35
 • LEFA'DAN MUHTEŞEM GALA25 Şubat 2019 Pazartesi 13:23
 • GENÇLER BİLGİ YARIŞMASINDA TER DÖKTÜ25 Şubat 2019 Pazartesi 13:20
 • GGA'DA 28 ŞUBAT ANLATILDI25 Şubat 2019 Pazartesi 13:12
 • SEÇMENE TAAHHÜT21 Ocak 2019 Pazartesi 12:20
 • KARAGÖZ İSTİFA ETTİ07 Ocak 2019 Pazartesi 12:12
 • AK PARTİ TEK VÜCUT07 Ocak 2019 Pazartesi 12:11
 • EMEĞİ KÜLE DÖNDÜ07 Ocak 2019 Pazartesi 12:04
 • CHP KÜRTÜN ADAYI BELLİ OLDU07 Ocak 2019 Pazartesi 12:03
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim