• BIST 10643.58
 • Altın 2504.005
 • Dolar 32.1989
 • Euro 34.8984
 • Gümüşhane : 12 °C
 • Trabzon : 16 °C

2 KATRİLYONLUK ULAŞTIRMA YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR

18.10.2013 07:35
2 KATRİLYONLUK ULAŞTIRMA YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR
AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve Genel Merkez Ar- Ge Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Kemalettin Aydın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetlerine ve Bakan Binali Yıldırım’a teşekkür etti.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve Genel Merkez Ar- Ge Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Kemalettin AYDIN Ulaştırma ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM’ın Gümüşhane programı sonrası  Gümüşhane ve ilçelerinde yürütülen ulaştırma yatırımlarını değerlendirerek, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğindeki AK Parti hükümetlerine ve Bakan YILDIRIM’a teşekkür etti.

Milletvekili AYDIN Gümüşhane ve ilçelerinin ulaştırma yatırımlarında yüzyıllık hayallerinin gerçeğe dönüşmekte olduğunu belirterek Gümüşhane sınırları içerisinde yürütülen ulaştırma yatırımları için on yılda harcanan tutarın 800 trilyon, ihale edilip çalışmaları devam eden projelerin tutarının 1.3 Katrilyon,  ihale edilecek projelerin tutarı ise 1.5 Katrilyon tutarında olduğunu ve toplamda 3.5 Katrilyon tutarında yürütülen ve planlanan çalışmalar ile Gümüşhane’ye yapılan sadece ulaştırma yatırımlarının dünyada birçok ülkenin Gayri Safi Yurt İçi hasılasından daha fazla olduğunu söyledi.

Gümüşhane’de 2002 yılına kadar AK Parti iktidarları öncesinde 1 km bile bölünmüş yol inşa edilemediğini belirten Milletvekili AYDIN unutulmuşluğun kader olmadığını bilerek yürütülen çalışmalar neticesinde bugün ise Gümüşhane’de bekleyen bölünmüş yol çalışması kalmamaktadır dedi. Gerçekleştirilen girişimler neticesinde 2010 yılında ihale edilen Köstere yol ayrımından –Gümüşhane’ye, Gümüşhaneden-Pirahmete, Pirahmetten-Kelkite, Pirahmetten-Bayburt’a, Kelkit’ten- Erzincan’a beş ayrı büyük firma tarafından yürütülen hummalı çalışmalar ile  150 kmden fazla bölünmüş yol çalışmalarını devam ettiğini söyledi. Milletvekili AYDIN yani  Gümüşhanenin karayolları ağının her santimetrekaresinde kurulan bu şantiyelerde yürütülen çalışmalar için her akşam  1.5 trilyon yıllık ise 400-500 trilyon müteahhitlere ödenek aktarımı sağlanmaktadır, dedi.

Milletvekili AYDIN açıklamasında 23. Dönem milletvekilliği sürecinden bu yana Sayın Bakanımız ile yaptığı bilgi aktarımı ve ilgililer ile gerçekleştirdiği an ve an takiplere paralel olarak tüm ulaştırma yatırımların birer birer programa alınarak çalışmalarının süratle devam ettirildiğini ifade etti. AYDIN  2008 yılında Sayın Bakanımız ile yaptığımız toplantıda belirtmiş olduğumuz tüm ihtiyaçlarımızın bugün gerçeğe dönüşmekte olmasının mutluluğunu yaşamaktayız dedi.

Milletvekili AYDIN Hükümetlerimiz döneminde özellikle son yıllardaki yüksek ödenekler ile  Kırıklı- Köse yolu, Köse- Kelkit yolu , Kelkit şehir geçişi ve Kelkit- Şiran yolu, Kelkit- Erzincan yolu , Şiran- Çamoluk yolu, 2010 yılında Çamoluk-Gölova yolu  Kürtün-Tirebolu yolu ve Torul- Kürtün yolunun beton sathi kaplanması ve düzenleme çalışmaları  ile son yıllarda sağlanan büyük destekler ile İkisu- Şiran yolunun yüzde 85’i (50 kmsinin) tamamlanmıştır.

Sayın Bakanımızın  2010 yılında proje çalışmalarına başlanması ve 2011 yılında da inşaat çalışmalarına başlanması için verdiği talimatlar ile devam eden  Bölünmüş Yollar ve Şehir Çevre Yolu çalışmaları ile  Gümüşhane tarihi bir dönüşüm ve kalkınma hamlesine şahitlik etmektedir diyen Milletvekili AYDIN  2010 yılında Sayın Bakanımız ile görüşerek Bakanımızın talimatlandırarak proje ihalesini yaptırdığı ve şimdide bu yıl sonunda proje ihalesi tamamlanacak olan Zigana Tüneli Projesi ve yine 2009 da yerel seçimler öncesi talimatlandırdığı Pekün tüneli için de proje çalışmaları devam etmektedir, dedi.

Öte yandan köy köy gerçekleştirdiği ziyaretlerinde telefonları çekmeyen köylerin taleplerini 2 yıl önce ilgililere ileterek Resmi Gazetede yer alma çalışmalarında da yoğun çaba sarf eden Milletvekili AYDIN
Kelkit- Gültepe-Çambaşı köylerinde yapılan açılış ile Gümüşhane’de 70 köyün kapsama alanına alınma çalışmalarına başlandığını ifade ederek önümüzdeki iki yıl içerisinde Gümüşhane sınırları dahilinde tek bir vatandaşımızın dahi kapsama alanı dışında kalmaması çalışmalarının tamamlanacağını ve Sayın Bakanımız YILDIRIM’ın da ifade edildiği gibi bu yatırımdan Türkiye’de en çok Gümüşhane’nin faydalanacağını bildirdi.

2023 vizyonu çerçevesinde de Gümüşhane’den geçecek olan Demiryolu çalışmaları ve Havaalanının açılması çalışmalarının kararlılıkla sürdürüldüğünü belirten Milletvekili AYDIN 2023 stratejik vizyonu içerisinde planlanan Demiryolu, Havaalanı ve Köse- Gümüşhane arasındaki ve Tirebolu-Kürtün-Torul Y alternatif yol  projesi, Pekün tüneli, Zigana Tüneli, Tersun Tüneli  gibi şehrimiz için son derece önemli çalışmaların bir an evvel gerçekleştirilmesi için kendisinden istediğimiz desteğe her zaman olduğu gibi Bakanımız son derece olumlu ve kararlı bir şekilde karşılık vermişlerdir. Kendisinin  tüm çalışmaları bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hassasiyet ile takip edeceğine inancımız sonsuzdur. Hükümetimizin istikrarlı politikaları ile bugün nasıl dünün hayalleri gerçek olduğu ise yarın daha büyük hayaller gerçeğe dönüşecektir, dedi.

Türkiye’de dün hayal bile edilemeyen Marmaray’dan, 3. Köprüye, Karadeniz,’i Maramara’ya bağlayacak kanal İstanbul Projesinden gelişen demiryolu ağlarına, yeni açılan havaalanlarından, 21 bin kmyi bulan bölünmüş yol ağına kadar Ulaştırma yatırımlarından Dünyaya örnek olacak dev projelere imza atılmaktadır. Gümüşhane’de bu büyük değişimden hak ettiği payı almaktadır.

Bu değişimin yerel seçimlerde yaşanacak değişim ile Gümüşhane kent merkezimize de yansımasını çok arzu ediyoruz. Gümüşhane mutlaka AK Belediyecilik anlayışı ile buluşmalıdır. Gümüşhane Kent merkezinde yaşanacak AK değişim ile beraber inşallah Gümüşhane merkezinde yaşayan herkes yakinen bu değişimin nimetlerinden  daha fazla yararlanacak ve  hissedecektir.  

Gümüşhane’de  sadece ulaştırma yatırımlarında değil, Sağlık’tan, DSİ’ye, Tarım’dan, Sportif Yatırımlara kadar kısacası tüm kamu yatırımlarında da  büyük bir değişim ve gelişme yaşandığına Gümüşhane’de yaşayanların her geçen gün artan oranda şahit olduğunu söyledi

Milletvekili AYDIN Cumhuriyet tarihinden bu yanan arzulanan Gümüşhane’de ki bu büyük dönüşümün mimarı Başta Saygıdeğer Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere AK Parti hükümetlerimize şükranlarımı sunarım. Bu büyük Ulaştırma yatırımlarına yüksek destek veren Sayın Bakanımız Binali YILDIRIM’a Gümüşhane’nin geleceği adına teşekkür ederim.  Ulaştırma ve Habercilik Bakanlığımızın Müsteşarından, mühendisine, Karayolları Genel Müdürümüzden, Bölgemizde görev yapmış olan Sayın Murat BOYDAŞ’a, Zeynel Abidin YEŞİL’e ve çalışmalarına devam eden A.Hulki TUNCER’e, Gümüşhane eski valimiz Enver SALİHOĞLU’na ve Gümüşhane yatırımları için yoğun çaba sarf eden valimiz Dr. Yusuf MAYDA’ya,  Tüm milletvekillerimizi  ve teşkilatımıza çalışmalar süresince istimlak çalışmalarına ve arazi planlamalarına yüksek destek gösteren tüm hemşehrilerime teşekkür ederim” dedi.

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • DSİ YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR05 Temmuz 2018 Perşembe 11:51
 • GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEĞİ05 Temmuz 2018 Perşembe 11:46
 • FINDIK ÜRETİCİLERİNE DESTEK11 Nisan 2018 Çarşamba 13:41
 • YIL SONU HEDEFİ 3 AYDA GEÇİLDİ09 Nisan 2018 Pazartesi 17:06
 • TURSAB GÜMÜŞHANE'DE02 Nisan 2018 Pazartesi 08:33
 • TURSAB GÜMÜŞHANE'DE02 Nisan 2018 Pazartesi 08:33
 • YASTIK ALTINDAKİ ALTINLAR27 Mart 2018 Salı 09:45
 • USTA VE KALFALIK SINAVLARI KELKİTTE19 Mart 2018 Pazartesi 14:23
 • BİLİNÇLİ TÜKET, BİLİNÇLİ HARCA16 Mart 2018 Cuma 11:37
 • DOKA YENİ DÖNEM TOPLANTISI12 Şubat 2018 Pazartesi 09:03
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim