• BIST 1.471
  • Altın 415,899
  • Dolar 7,4660
  • Euro 9,0496
  • Gümüşhane : 6 °C
  • Trabzon : 8 °C

YENİ TAS, ESKİ HAMAM!

14.01.2014 21:52
SALİH EREN / Yazar

SALİH EREN / Yazar

17 Aralık Operasyonu, tutuklanan İş Adamları, Bakanların Akrabaları ve Çocukları, yıpratılmak istenen bir Hükümet ve Hedef ERDOĞAN!

Tarih 3 Temmuz 1960'ı gösterirken o zamanın Hürriyet Gazatesi bir Manşet atmıştı:

Menderesin Kasası: Yolsuzluk Evrakı ve Vesikalarla Dolu yazmıştı.

Yıl 1980 Haberin İçeriği nerdeyse aynı Rahmetli eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Hükümetinde yolsuzluk iddiaları gazetelerde sür manşet yayınlanıyordu.

Tarih 17 Aralık 2013 ve mevcut Ak Parti Hükümetine yönelik yapılan Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu.

Bunları karşılaştırdığımızda ise benzeri itibarsızlaştırma politikası üretildiğini görebiliriz.

 

Yayınlanan Fotoğraflar

3 Temmuz 1960 da yayınlanan Gazete Manşeti ile birlikte bir fotoğrafta yayınlanmıştı bu fotoğrafın içeriği ise şuydu : Para Kasası içerisinde bir bayan resmi, para, evraklar.

17 Aralık 2013 da yayınlanan bir fotoğrafta ise: Dağınık bir yatak, yatağın üstünde para desteleri ve bir para sayma Makinesi.

Anlamları: Fotoğraflarda ortak olan noktalar:

 Bayan fotoğrafı ve dağınık bir yatak, bunların ikisi de cinselliği çağrıştırır ki buna parayı eklediğimizde Zina anlamı çıkar, amaçları dinimizce büyük haram ve günah kılınan şeyleri bu kişilerin yaptığını göstermektir. Keza Turgut Özal Hükümetine de benzeri suçlamalar yapıldığını görebilirsiniz.

Fakat bunların bir tesadüf olduğuna kimse bizi inandırmaya kalkmasın. Zamanında Hükümetleri bu gibi suçlamalarla, tehditlerle, iftiralarla yönlendirmeğe elde etmeğe çalışanlar, şimdide aynısını mevcut Ak Parti hükümetine ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yapmaktadırlar.

Unutulan tek bi rşey vardır ki o da Türkiye’nin eski Türkiye olmamasıdır.

 

Eski Masavekillerimiz ve torunlarının sürdürdüğü Sancak

Zamanında Ankara’dan çıkmayıp millete hizmet etmeyen Masavekilleri doğal olarak insanımızın büyük bir kısmının istenilerek cahil kalmasına sebep olmuşturlar veya öyle kalmasını istemiştirler, kimi insanımızın yapılan şeylerden hiç haberi bile olmazken haberi olan insanımız ise korkularından ağızlarını açamamıştırlar.

Yıl 2014 olmasına rağmen zamanında Masavekilliği yapan kişilerin torunları dedelerinin yerlerini aratmamaya devam etmektedir. Oynanan oyunlar eskiye baktığımızda birbiriyle uyuştuğu için Torunların dedelerinin Tarihte yapmış oldukları Oyunların aynısını yapmakta ve Dede Sancağını adeta devam taşımaktadırlar.

 

Gezi Parkının hedefi

Gezi Parkı zamanında bir Gazete muhabirinin Twittere yazmış olduğu ‘‘Biraz daha direnin Ekonomiyi dibe vuruyoruz az kaldı‘‘  yazısından aslında hedefin Türkiye’nin Gelişme Politikası olduğunu görüyoruz.

Para karşılığında Gösteri yapan kişiler acaba Hükümeti devirmek üzere olduklarımı zannediyorlar? Bu tamam kendi Vatanına yapılan bir İhanettir, para karşılığı onca yetimin hakkına girmek ve Vatanını üç kuruşa satmak demektir.

 

Hamburg’daki Eylemler

Şuan Almanya’nın Hamburg eyaletinde yaşananlar eylemler karşılaştırdığımızda Gezi Parkı olaylarını çoktan aşmış bir durumdur. Türkiye’de 6-7 saat Canlı Yayın yapan haber kanalları, her saat başı Türkiye’ye canlı bağlanan haber kanalları Hamburg da ise Polisin haklı olarak orantısız güç kullandığını belirtmektedirler. Polisimizin göstericileri sadece Tazitli Su ve biber gazı ile uzaklaştırmasıyla Hamburg da olan joplama ve adeta komaya sokma girişimlerinin arasında dağlar kadar fark vardır buna rağmen söylenenler ortadadır. Alman Medyası ise Gezi Parkını zamanında konuşurken, gezi parkı lehine Türkçe dergiler çıkarırken Hamburg’da olanları basında yaymamaktadırlar.

 

Türkiye’nin mevcut Ekonomi Kaybı

Kısacası Ekonomiyi çökertme operasyonun bilançosu şimdilik 124 Milyar TL dir. Avro 3,00TL ye çıkmış durumdayken Dolar ise 2,20 TL ulaşmıştır.

Tuaf olan bir şey daha var ki artık bununla birlikte Türkiye’nin gelişmesini engellemek istedikleri apaçık ortadadır oda 3.Köprü, 3.Havalimanı ve Kanal İstanbul proje müteahhitleri ile ilgili olan tutuklama kararıdır.

 

MİT İle ilgili söylenen İddialar

Bu arada geçtiğimiz sene Fransa da öldürülen 3 PKK militanı Kadınların cinayeti de Milli İstihbarat Teşkilatı’nın üstüne yıkmak isteyenlerin derdide bellidir aslında. Hakan Fidanı en baştan istemeyen CIA ve Mossad’ın yeni bir oyunudur bu zira bu Barış sürecinde Türkiye Devletine ait bir kurumun Fransa’da 3 PKKlıyı öldürmesi için salak olması lazımdır diye düşünüyorum.

 

İHH’yı da yok etmek istiyorlar

İnsani Yardım kuruluşu olan İHH ile ilgili her seferinde yeni bir karalama Operasyonu sürdürülmektedir, öyle zannediyorum ki birilerini yerine ulaşan yardımlar ve Ümmet kuruluşu olması rahatsız etmiştir.

O Rahatsız olan şahıslar aynı zamanda İHH Kuruluşunun Organize etmiş olduğu Mavi Marmara gemisinde de duymuş oldukları rahatsızlıkları, İsraile sorup gitselerdi“ demeleri ile zaten beyan etmişlerdir burada isim vermeğe gerek yoktur, Amaçlarına ulaşamayacakları zaten ortadadır.

Bu Karalama Operasyonları bu senenin Ağustos ayına kadar sürebilir, birçok farklı farklı operasyonlar düzenleyeceklerdir. Milletimizin bu Oyunlara gelmemesi gerekir, Milli İradesine Sahip çıkan Milletimiz bu kararlılıkla düşünce ve duruşlarını devam ettirmelidirler. Ayrıca kısa bir süre sonra onların lehine zannettikleri durumlar alehlerine dönüşecektir ve yaptıkları yanlarına kalmayacaktır.

Sevgilerimle

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim