• BIST 1.408
  • Altın 461,186
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • Gümüşhane : 5 °C
  • Trabzon : 11 °C

MUSTAFA KEMAL ...! BİZ KALBİMİZDE YAŞATIYORUZ AMA (!)

11.11.2016 14:50
Hüseyin Turhan / YAZAR

Hüseyin Turhan / YAZAR

Bizler kalbimizde yaşatıyoruz ama birileri onu genç kuşaklara başarısız, yalnız ve dinsiz bir lider olarak göstermeye çalışıyor.

 

Oysaki tarih,içten ve dıştan binlerce düşmanın ihanetine uğramış ve parça parça olmuş bir milleti yerden kaldırıp,göklere yükselten bu yüce insanı,yalnız ve yalnız mükemmellikle vasıflandırılabilir.

 

Soruyorum size kumaşı kaliteli olmasaydı 18 kişiyle çıktığı Samsundan başlattığı bağımsızlık mücadelesinde zor şartlarda başarılı olabilir miydi? Elbette hayır.

 

Kumaşı derken elbisesi anlaşılmasın. Anne baba tarafından geldiği soyunu  kastediyorum dostlarım.Kendi soylarına bakmayanlar Mustafa Kemal'e dil uzatıyorlar.

 

Şöyle ki 28 Ocak 2013 tarihinde Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi kongre salonunda düzenlenen programda Gazi'nin yolunda yürüyen; Prof.Dr.Haydar Baş Beyin  Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili ezber bozan açıklamalarını dinleyinceye kadar. Ondan öğrendik.

 

Tarihçi Emre Polat, yapmış olduğu geniş çaplı arşiv incelemesinde Mustafa Kemal'in soyunun anne baba tarafından Ehli Beyte dayandığını resmi belgelerle ortaya çıkardı. Bu vesika elimizde mevcut.

 

İngiliz ve Yunan ajanlarının gayretli çalışmaları sonucu bu gerçek maalesef yıllarca aziz Türk Milletinden gizlendi.Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. Milletimiz gerçek Mustafa Kemali tanıdıkça onun ilke ve devrimlerine daha çok sahip çıkıyor. Geleceğe ümitle bakıyor.

 

Bu anlamda Gazi'nin hangi yönünü size anlatayım bilemiyorum.

 

Yazar Salih Gülen'in “Tarihin Yıkılmaz Kalesi Çanakkale” adlı eserde zaferden sonra Mustafa Kemal’e hediye edilen 2 seccadeden bahsedilir.


Çanakkale Savaşları, Mustafa Kemal’in ve Türk varlığının milli şuurunun ortaya çıkmasına vesile olmuş kahramanlık destanlarıdır.


Bu kahramanlığın hatırası olarak, o zor fakat başarılı günleri hatırlatmak amacıyla, Mustafa Kemal Atatürk’e, Elazığ Valisi Sabit Bey tarafından hediye edilen iki seccadenin üzerlerine, Çanakkale Zaferi’ni hatırlatması için Çanakkale haritaları işlenmişti. 


Bu incelik Gazi Paşa’yı son derece memnun etmiş olacak ki,
Mustafa Kemal, seccadelerden birini Latife Hanım’a verir, yatak odasında namazını kılması için. Bir tanesini de çalışma odasındaki dolabına koydurur. 


Ve kimsenin olmadığı saatlerde seccadeyi serer, üzerine diz çöker, derin tefekküre dalar, Elmalılı Hamdi Yazır’a yaptırdığı Kuran tercümesini okur.


Mustafa Kemal,şimdilerde bir çoğunun elinden düşürmediği cep telefonuyla cami içerisinde ve çevresinde selfie (özçekim) yaptığı gibi yapmayıp, din tüccarlarını düşünerek ibadetini hep saklı tutmuştur toplumdan. Dini kullanarak milleti aldatmamıştır.

 

Yani demem odur ki bize Mustafa Kemal Atatürk'ü nasıl tanıttılar? 'Mustafa Kemal eyyamcıdır, dinden haberi yoktur, gününü gün eden içki sofralarında ömrünü geçiren bir insan olarak tanıttılar. Annesini sorarsanız annesi hakkında şaibeli bilgiler verilir. Babası mı onu nerede bulacaksınız' gibi iftiraların maalesef odaklandığı bir insan konumundadır. 

 

Annesi Zübeyde hanım lakabı 'Molla Zübeyde' balkanlarda Bektaş-ı Tarikatı'nın şeyhi Rıfat Efendi'nin talebesidir.! Çok takva bir kadındır, 5 vakit namazına 5 katan cenabı hakkın her yerde onu muhasebe ettiğine inan onun için de yaptığı bütün işlerde Allah'ın onu gözetlediğini bildiği için yine Allah'ın emir ve nehiylerinin dışına zerre kadar çıkmayan biridir. 

 

Ya Mustafa Kemal Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi. Ali Rıza hakikaten samimi bir Bektaş-ı ailesinin evladı. Ailesi iyi bir Bektaş-i ailesi olduğu için biliyorsunuz 12 imamdan İmam Rıza vardır. O İmam Rıza'yı çok sevdiklerinden  yani Mustafa Kemal'in babasının ailesi İmam Rıza'ya hayran ve aşık. Atatürk'ün babasının adının Ali Rıza konmasının sebebi babasının ailesi iyi bir Bektaş-i olduğu için İmam Rıza'ya hürmeten Ali Rıza ismi çocukların adına konmuştur.

İşte bu Ali Rıza'dan bu Molla Zübeyde'den nur topu gibi bir "Mustafa" ortaya çıktı. Kemal ismi zekasının dehası sayesinde öğretmeni tarafından ilave edilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk bu!

Mustafa Kemal Atatürk 7 yaşında Kuran-ı Kerim'i hatmetti bunu biliyor musunuz? Ve Mustafa Kemal Atatürk 8 yaşında hafızı kelam olmuştur.  Hz. Muhammed'e olan aşkı ve muhabbeti bu güne kadar Türkiye Cumhuriyeti'nde Cumhurbaşkanı olan veya Başbakan olan hiç kimsede olmamıştır. Bu güne kadar bize yanlış anlatılan Mustafa Kemal gerçek Mustafa Kemal'idir."

Kalbimizde yaşattığımız Gerçek Mustafa Kemal'i yazmaya devam edeceğiz...

 

 

 

 

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim