• BIST 1.539
  • Altın 418,945
  • Dolar 7,6837
  • Euro 9,1213
  • Gümüşhane : -2 °C
  • Trabzon : 8 °C

Ha 11 Eylül - Ha Eylül’ün 11’i

09.09.2016 14:32
RASİM TAYLAN KARA / YAZAR

RASİM TAYLAN KARA / YAZAR

11 Eylül saldırılarına kadar ABD yani birleşik devletler nezdinde, adi suçlar harici, ciddi sosyolojik problemler yaşamayan ve Amerikan toplumuyla yarı barışık yaşayan Müslümanlar için 11 Eylül olayları,  bu döngünün tersine dönmesine sebep olmuştur. Sanki ABD toplumunda her şey güllük gülistanlıkmış ve ABD yüzyıllardır, stratejik tüm katliamların hiçbirisini yapmamış gibi bir rol üstlenip, hadsizce Müslümanlara karşı ciddi bir ayrımcılığın benimsenmesi yolunu tercih etmiştir. Tüm dünyada okların, Müslümanlar üzerine çevrilmesi amaçlanmış ve planlı bir şekilde harekete geçirilmiştir. Sudan bahaneler ile Müslümanlar, olmadık her türlü sosyolojik, psikolojik ve zaman zaman ise fiili işkencelere tabi tutulmuşlardır. Bu durum Müslüman toplulukların yoğun yaşadığı tüm dünya ülkelerinde o veya bu şekilde etkisini, ötekileştirme olarak ciddi şekilde hissettirmiştir.

Kaynak olarak birçok makale ve köşe yazılarından da bilindiği üzere; Federal Hükümetin Yasadışı Göçmenler Raporunda, onlarca yıllık süre içerisinde yüzbinlerce Müslümanın parmak izi, fotoğrafı vb. gibi adli birçok verisi kayıt altına alınmıştır. Yine benzer şekilde FBI Terörle Mücadele Ofisinin, binlerce Müslümanı sorguladığı da bilinmektedir. Bu durumdan dolayı birçok Müslümanın sınır dışı edildiği ve ayrıca, bu durumu da gururuna yediremeyen birçok Müslümanın ise ABD’yi bir daha dönmemek üzere terk ettiği de bilinmektedir.

İlginçtir! İslamofobi başlıklı yazı ve raporların da bu tarihten sonra ciddi artış gösterdiği bir gerçektir. Bu artışın etki bandının genişlemesi için kendi haber alma örgütlenmelerinin, tüm pis oyunları ve paralı oyuncularının her yolu kendilerine mubah gördüğü ve oyunlarını devam ettirdikleri ise artık çocuklar tarafından bile bilinmektedir.

Diğer batı ve Avrupa ülkeleri de bu durumdan kendilerine pay çıkarıp, farklı yasa, kural ve kuramlar geliştirerek, bir nevi pembe gettolaşma tarzı bir yaklaşım geliştirip, Müslümanların evleri, işyerleri vb. gibi özel hayatlarına kadar irdeleme ve araştırma yapma amaçlı, kendi kolluk güçlerine ciddi yetkiler vermiştir.

Buradan hareketle;

An itibari ile ülkemiz üzerine oynanan oyunlar ve yaşadığımız tüm terör faaliyetleri için içimizdeki veya ilişki halinde olduğumuz batı toplumlarının, örfümüze yakışır şekilde adam akıllı sorgulanmasının vakti gelmiştir. Özellikle ABD ve CIA’nın batıl ruhu, gün ve an itibari ile bizler için ciddi risk teşkil etmektedir. Bugün, özellikle ülkemizde olan ve biten tüm faaliyetleri için ciddi bir neden sonuç ilişkisinin ortaya koyulması amaçlı, sorgulama başlatılması ve tümüyle rüştü ispatın damarlara kadar hissettirilmesi gerekliliğinin zamanıdır. Buna üst kurdukları alanlar ve sözde ast yerleştirdikleri yalanlar da dâhildir. ABD ve Avrupa’nın ülkemizdeki tüm örgütlenmelerinin, geçmişte ve halen daha bizim toplumlarımıza uyguladıkları şekilde benzer filtrelerden, bizler tarafından geçirilmelerinin de tam zamanıdır.

Lakin dostu ve düşmanı ayırma amaçlı uygulanacak filtreler; hem örfümüze hem de tarihimize yakışır bir şekilde oluşturulmalıdır. Batıl’ı yön kabul etmiş Avrupa’nın, pembe gettosu gibi değil de Türk toplumunun karakteristik özelliklerini içinde barındıran tamamı ile adaletli ve ötekileştirmeden gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

11 Eylül’de yıkılan kulelerden kimler, neden ve durumdan nasıl vazife çıkararak, toplumlarımızın ve topluluklarımızın samimiyetini yargılayabilme hakkı görmüşse, gün itibari ile de bu hak bizim elimize geçmiştir. Sonuçları ne olursa olsun ABD ve üst aklı CIA, kayıtsız şartsız sorgulanıp rüştü ispata zorlanmalıdır. 

Yapılan yorumlardan Gümüşhane Olay Gazetesi sorumlu tutulamaz.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Gümüşhane Olay | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0456) 213 66 63 | Haber Yazılımı: CM Bilişim